چگونه برنامه اندروید بسازیم؟

برنامه اندروید

چگونه برنامه اندروید بسازیم؟سوالی که در اکثر مواقع قبل از ورود به دنیای دیجیتال میپرسیم.با ما در این مقاله همراه باشید.

قبل از هر چیز برای ورود به دنیای اپلیکیشن ها و برنامه های اندرویدی،باید انتخاب کنیم آیا ما یک کاربر و یا به اصطلاح فقط مصرف کننده هستیم یا میخواهیم خودمان صاحب یک اپلیکیشن و برنامه اندروید باشیم.اگر گزینه دوم را انتخاب میکنید این مقاله مناسب شماست.

در مقاله ی “اپلیکیشن اندروید چیست” بررسی کردیم که در سیستم عامل اندروید اپ ها چگونه کار میکنند و با چه حالاتی نیز نوشته میشوند.بد نیست قبل از خواندن این مقاله نگاهی به آن موضوع بیندازید.

بیاید ابتدا ببینیم ما یک کارفرما هستیم و یا یک برنامه نویس

در اکثر مواقع سوال “چگونه برنامه اندروید بسازیم” سوال یک برنامه نویس است.(یا بهتر بگوییم سوال شخصی است که میخواهد شروع به یادگیری ساخت اپلیکیشن اندروید کند.اما در برخی از موارد،کارفرمایان برای اینکه ابتدا اطلاعاتی درباره ساخت برنامه اندروید داشته باشند،اقدام به جستجوی همچین سوالی میکنند.

 

بررسی دید کارفرمایی برای ساخت اپلیکیشن اندروید

کارفرما اپلیکیشنشما یک کارفرما هستید.درواقع شخصی که میخواهید با خرج کردن سرمایه خود اقدام به تولید یک برنامه اندروید کنید.چه راه هایی جلوی پای شماست؟ راه های ساده زیر را ببینید:

  • تعریف ایده و یا فکر کردن به ایده اپلیکیشن خود
  • بررسی و جستجو برای فرد یا افراد و یا شرکتی که اقدام به تولید اپلیکیشن کند
  • چیندن تیم مورد نظر برای مدیریت کار و کسب اپلیکیشن نوشته شده
  • دریافت اپلیکیشن و شروع بازاریابی برای آن

4 قدم بالا،مراحل کلی برای ساخت اپلیکیشن اندروید به عنوان یک کارفرماست.در اولین قدم شما باید یک  طرح یا ایده فکری برای کار و کسب اپلیکیشن خود داشته باشید.یعنی بدون داشتن ایده محکم و برنامه فکری منظم نمیتوانید اقدام به تولید اپلیکیشین کنید.به دلیل اینکه اپلیکیشن صرفا یک کانال برای معرفی کاری است که قرار است شما انجام دهید بنابر این قبل از آن باید چیزی برای ارائه داشته باشید. (با استفاده از بیزینس پلن و راه های برنامه ریزی کار و کسب).

حالا وقت آن رسیده است که برای این طرح خود،دنبال فرد یا شرکتی باشید که کار طراحی اپلیکیشن شما رو بر عهده بگیره (انتخاب این قدم مهم ترین بخش فرآیند طراحی برنامه اندروید است) بعد از ارائه طرح توجیهی و جزئیات پروژه اندرویدتون به تیم مورد نظر،منتظر تکمیل اپلیکیشن خود باید باشید.پیشنهاد ما این است که در طول روند تولید اپلیکیشن،تیم مورد نظر خود در بخش اجرا هستند (قدم سوم)آماده سازی کنید که بعد از تحویل گرفتن اپلیکیشن تمرکز اصلی بر روی شروع کار و بازاریابی آن باشد.

 

در مراحل بالا به صورت ساده توضیح دادیم که یک کارفرما،چه مراحلی را باید طی کند که اپلیکیشن خود را بسازد.

 

اگر میخواهید برنامه نویس اندروید شوید راه درازی در پیش دارید اما در اینجا به چند نکته اشاره میکنیم:

در اولین مرحله شما باید مشخص کنید آیا صرفا برای درآمد برنامه نویسی اندروید را انتخاب میکنید یا علاقه به آن؟ اگر جواب شما درآمد است بهتر است دنبال زبان دیگری باشید.اما اگر برای علاقه میخواهید وارد بازار کار تولید اپلیکیشن های اندروید شوید،پیشنهاد ما راه حل های زیر است:

  • ابتدا کمی روی مباحث مهندسی نرم افزار و طراحی الگوریتم ها کار کنید (در حد اینکه بتوانید مسائل پروژه را حل کنید)
  • در قدم دوم یک روش و کد نویسی مشخص برای پیاده سازی و تمرین برنامه نویسی اندروید انتخاب کنید (مثلا از طریق جاوا نوشته شود یا  Native)
  • بعد از مشخص شدن مبحثی که میخواهید از طریق آن اقدام به کد نویسی کنید،یک برنامه منظم و پروژه محور برای خود تدوین کرده و شروع به تمرین کردن کنید.
  • در قدم چهارم وقت آن رسیده که به عنوان یک کارآموز و یا یک فریلنسر اقدام به انجام پروژه های کوچک اما چالش دار کنید.برنامه نویس اندروید

4 قدمی که تعریف شد فقط 4 قدم اصلی مسیر برنامه نویسی اندروید شماست.در مقالات بعدی به صورت دقیق یک برنامه نویس اندروید و مسیر هایش را بررسی خواهیم کرد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیاپلیکیشن موبایلتماس