چند دلیل تفاوت اندروید و آی او اس

تفاوت اندروید و آی او اس

در این مقاله قصد دارید چند دلیل اصلی تفاوت اندروید و آی او اس را بررسی کنیم.قبل از آن بهتر از راجع به سیستم عامل اندروید مطالعه کنید.

در سال های اخیر جنگ بین کاربران اندروید و آی او اس زیاد بوده است.تلفن هایی که سیستم عامل اندروید بر روی آنها نصب است طیف بیشتری دارند،اما سیستم عامل اندروید فقط مخصوص تلفن های هوشمند خود شرکت اپل است.از این رو میتوانیم بگوییم از نظر سیستم عامل،سیستم عامل اندروید توسعه بهتری داشته است.درست است که سخت افزار گوشی های اپل بهتر است اما با سری های جدید گوشی های هوشمند اندرویدی این مسئله نیز حل شده است. حال میخواهی چند دلیل تفاوت این دو سیستم عامل را بررسی کنیم.

 

1-در تلفن های اندرویدی شما دست بازتری برای انتخاب سخت افزار دارید.

شما با پرداخت هزینه های کمتری میتوانید گوشی هوشمندی با سخت افزاری حتی مشابه به قدرت سخت افزار اپل بخرید.دلیل هم این است که شرکت های تولید کننده تلفن هوشمند اکثرا از سیستم عامل اندروید استفاده میکنند.

2-کابل های لایتنیگ اپل از کارایی افتاده است اما تلفن های اندرویدی از فناوری USB-C استفاده میکنند.

اگر شما دارای گوشی اپل باشید به اجبار باید از کابل لایتنیگ استفاده کنید.گاها سرعت انتقال این کابل ها ممکن است پایین تر باشد و یا حتی خیلی از دستگاها انتقال دیتا را انجام ندهند.اما در سری های جدید گوشی های اندرویدی از فناوری USB-C استفاده میشود که میتوانید آن را مستقیما به لپ تاپ های سری جدید متصل کنید.

3-نگرانی نیاز به وصل کردن هدفون ندارید.

گوشی های اندرویدی هنوز از جک 3.5 میلیمتری استفاده میکنند.یعنی درواقع شما میتوانید از تمامی مدل های هدفون و حتی هدفون های ارزان قیمت استفاده کنید.

4-اندروید و آی او اس هر دو به یک حالت مشابه swip میشوند.

در دو سیستم عامل اندروید و آی او اس حالاتی که کاربر میخواهد دسترسی به آیکون ها یا دسترسی های سریع داشته باشد تقریبا یکسان است.یعنی مثلا خاموش و روشن کردن وای فای در دو دستگاه تفریبا یکسان است.

5-تعویض لانچر و ویجت ها

در اندروید شما میتوانید لانچر های مختلف و به همراه ویجت های کاستومایز نصب کنید.یکی از تفاوت های مهم این دو سیستم عامل قابلیت شخصی سازی بالای اندروید است.

6-اپلیکیشن های اندروید دارای تنوع بیشتر هستند.

پیشرفت اپلیکیشن های اندروید کاملا در تفاوت بین این سیستم عامل ها تاثیر گزار است.اپلیکیشن های مختلفی برای اندروید طراحی شده است که حتی نسخه آی او اس ندارد.

 

دلایل بالا تنها بخشی از دلایل تفاوت های سیستم عامل اندروید و آی او اس است.به طور کلی سیستم عامل اندروید دارای اپلیکیشن های بیشتر و همچنین دارای ساختار شخصی سازی بهتر است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیاپلیکیشن موبایلتماس