هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل چگونه محاسبه میشود؟

هزینه طراحی اپلیکیشن

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل چگونه باید محاسبه شود؟ ممکن است سوالی باشد که شما نیز به عنوان یک کارفرما درگیر آن باشید..در این مقاله همراه ما باشید.

زمانی که شما به عنوان یک کارفرما و یا حتی یک برنامه نویس میخواهید وارد دنیای طراحی اپلیکیشن های موبایل شوید،سوالات زیادی ممکن است ایجاد شود.اینکه پروژه چگونه قرار است پیاده شود،از چه متدد هایی قرار است استفاده شود و از همه مهم تر،این پروژه چقدر هزینه دارد.خب.. میخواهیم بررسی کنیم ببینیم از چه طریقی باید هزینه های طراحی اپلیکیشن موبایل را محاسبه کنیم.

 

اولین قدم…

تعریف هزینه چیه؟ اکثر افراد فکر میکنند که هزینه،فقط هزینه مالیه!که باید بگوییم هزینه مالی بخشی از هزینه هاست.هزینه ها به دو صورت کلی هزینه های زمانی و هزینه های مالی تقسیم میشوند.

هر دو هزینه ای که اسمشو بردیم هم برای کارفرما و هم برای اجراکننده پروژه مهم و البته حیاتی است.البته چیزی که مد نظر کارفرمایان است هزینه مالی است.ما ابتدا معیار های حدودی و تخمینی رو برای شما نام میبریم و بررسیش میکنیم.و بعد کمی به هزینه های زمانی نیز اشاره میکنیم.

نکته مهم اینجاست معیار هایی که گفته میشه معیار های تخمین هستند و به هیچعنوان نمیتونیم بگوییم که معیار قطعی برای تشخیص قطعی قیمت نهایی است.

بریم سراغ چند معیار تاثیر گزار در قیمت اپلیکیشن ها:

3 معیار تخمینی قیمت اپلیکیشن وجود دارد:محاسبه هزینه طراحی اپلی

  • تعداد خط های کد های برنامه نویسی

در این معیار شرکت یا برنامه نویس بر اساس تعداد خط کد های نوشته پروژه اپلیکیشن یک عددی رو محسابه میکند و اعلام میکند (کاری به زمان اجرا ندارد) مثلا یک پروژه 10 هزار خط کد برنامه نویسی داره برنامه نویس میگه خطی 1500 تومان به ازای هر خط کد میگیرد تا طراحی اپلیکیشن رو انجام بده که میشه عدد نهایی : 15 میلیون تومان. در این روش هم کار برنامه نویس راحت تر است و کار کارفرما به دلیل اینکه درگیری های زمانی ندارد.

  • بر اساس تعداد نفراتی که قراره روی پروژه کار کنند

فرض کنید یک پروژه قرار است چند بخش داشته باشد در این پروژه تخصص های بخصوصی برای کد نویسی استفاده میشود.برای محاسبه هزینه طراحی اپلیکیشن با استفاده تعداد نیروی انسانی،محسابه میکنیم مثلا 120 روز کاری قرار است این دو نفر بر روی این پروژه روزی 4 ساعت وقت بگذارند.تعداد ساعت رو ضربدر یه قیمت عرفی مثلا ساعتی 35 هزار تومان میکنیم. و عدد نهایی پروژه بدست می آید. با ضرب کردن 120 روز کاری و مجموع ساعتی دو نفر که ساعتی 70 تومن است،عدد نهایی  8,400,000 بدست می آید.

  • بر اساس زمانی که پروژه قرار است اجرا شود.

مثلا شرکت هایی وجود دارند که میگویند ما برای پروژه با این امکانات 3 ماه زمان صرف میکنیم.هر سه ماه به طور مثال 30 میلیون برای ما هزینه دارد(بر اساس بیزینس پلن و شرایط مالی شرکت)بنابر این بر اساس تعداد ماه هایی که پروژه قرار است اجرا شود،عدد نهایی درمی آید.

 

معیار های گفته شده تنها بخشی از معیار های حدودی و تخمینی طراحی اپلیکیشن های موبایل است.میتوان گفت تنها شرکت هایی عدد نهایی و دقیق میتوانند بگویند که از تکنیک های مهندسی نرم افزار استفاده میکنند.

اگر سوال یا ابهامی دارید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.همچنین ما میتوانیم اپلیکیشن های درخواستی شما را بر اساس فرآیند های مهندسی پیشرفته طراحی کنیم و قیمت و زمان مناسب را به شما ارائه دهیم.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیاپلیکیشن موبایلتماس