جذب سرمایه اپلیکیشن+چگونگی جذب سرمایه

سرمایه مورد نیاز اپلیکیشن

سرمایه اپلیکیشن از حیاتی ترین بخش های مورد بحث در حوزه راه اندازی استارت آپ و طراحی اپلیکیشن است…تا جایی که به موفقیت و یا شکست یک اپلیکیشن منجر میشود.

چرا سرمایه اپلیکیشن اینقدر مهم است؟مگر نمیگوییم اپلیکیشن ها بخشی از استارت آپ ها هستند؟استارت آپ ها با هزینه اندک شروع به کار میکنند؟

بگذارید با مثالی شروع کنیم.فرض کنید شما کار ثابت ندارید،پس انداز آنچنان هم ندارید..خب دو راه پیش روی شماست…اولین راه اینکه بنشینید و کاری نکنید که خود بیکاری مریضی میاره و دومین راه حل اینه یه کاره خیلی رده پایین دار شروع کنی..خیلیا از سر ناچاری شروع میکنند به دست فروشی.حالا ما فرض میگیریم تنها راهشم همین دستفروشیه..شما میخواید شاخه گل سر چهاراه بفروشید..اون شاخه گل هارو از کجا تهیه میکنید؟ آیا نباید از کشاورزی یا مغازه داری چیزی تهیه کنید؟یا فرض بگیریم میخواهید دستمال کاغذی بفروشید به هر حال نیاز به “سرمایه مالی” هست.

پس برای راه اندازی حتی یک کاره بسیار ابتدایی و کوچک نیاز به کاشت و داشت و سپس برداشت است..نمیشود بدون هیچ داشت و برداشت.

خب حالا به سمت سرمایه اپلیکیشن میریم…

به نظر ما بهتره قبل از خواندن این مطالب یک سری به مقاله “چرا باید اپلیکیشن طراحی کنیم؟ 7 مورد از دلایل طراحی اپلیکیشن موبایل” بزنید که ابتدا قضیه بدونید چرا اپلیکیشن مهمه.

اپلیکیشن ها جز نرم افزار ها حساب میشوند.از اونجایی هم که نرم افزار ها محصول منطقی هستند،(یعنی قابل لمس نیستند) و ایجاد ارزش میکنند یعنی با داشتن یک نرم افزار و اپلیکیشن شما در صدد رفع کردن یک نیاز هستید به صورت منطقی (غیرقابل لمس) و این رفع نیاز باعث ایجاد ارزش میشه.خب پس شما برای اپلیکیشن هزینه و سرمایه ای که پرداخت میکنید،یک محصول منطقی وغیر قابل لمس ارزش ساز دریافت میکنید.

 

تا اینجا متوجه شدیم چرا اپلیکیشن هزینه داره… حالا بریم سر بحث شیرین اینکه “از کجا سرمایه اپلیکیشن رو بیاریم؟

شاید این سوال رو بهتر باشه اینطوری بپرسیم که “سرمایه مناسب راه اندازی و طراحی یک اپلیکیشن رو از کجا بیاریم؟” به دلیل اینکه زمانی که این سوال پرسیده میشه اکثرا افراد اعداد مختلفی در ذهن دارند که گاها اشتباه هستش و باید مورد بحث قرار بگیره.

 

معیار های محاسبه هزینه طراحی اپلیکیشن رو در این پست بیان کردیم “هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل چگونه محاسبه میشود؟” بر اساس معیار های محاسبه هزینه،شما میتونید گزینه های زیر رو مد نظر قرار بدید:

سرمایه اپلیکیشن

  • هدف از طراحی اپلیکیشن چیه؟
  • نگاهت به اپلیکیشن چیه؟
  • طرح توجیهی اپلیکیشن شما به کجا میرسونه مجموعه رو؟
  • سرمایه رو برای کدوم بخش ها میخواهید؟

که سوالات بالا بخشی از سوالات مهم هست که قبل از جذب سرمایه مناسب اپلیکیشن باید پاسخ بدین.

با فرض اینکه پاسخ سوالات بالارو میدونیم و اطلاع داریم که هزینه های اپلیکیشن چطوری محاسبه میشن،یا بهتره بگیم یک بیزینس پلن خوب داریم،باید بریم سراغ راه حل های جذب سرمایه مناسب برای طراحی اپلیکیشن مد نظرمون.البته نکته ای وجود داره اونم اینکه ممکنه شما خودتون سرمایه اپلیکیشن کافی داشته باشید،اما نمیدونید آیا باید سرمایه گزاری بیشتری کنید یا نه که این قضیه با بیزینس پلن شما باید همراه بشه و بررسی بشه.در کل وضعیتی که میخواهیم درموردش صحبت کنیم برای وقتیه که شما طرح اپلیکیشن دارید و نمیدونید سرمایه کافی چطوری باید براش جذب کنید.

 

 

 

راه های جذب سرمایه برای اپلیکیشن:

  • دایره افراد نزدیک
  • دایره افراد غیر نزدیک
  • شرکت ها و موسسه ها

دایره افراد نزدیک

یک لیست از افرادی که فکر میکنید ممکن است به فکر راه اندازی کسب و کار باشند آماده کنید.توجه کنید که باید حتما اعتبار و اطمینان بسیار زیادی به شما داشته باشند.بعد از آماده کردن لیست بر اساس بیزینس پلن،پیشنهاد 60 درصد از سرمایه گزاری در اپلیکیشن را به آنها بدهید.دلیل اینکه میگوییم 60 درصد این هست که بتونید بر اساس بودجه خودتون و سیستم رو تنظیم کنید دریافت 100 درصد کامل،فشار فکری زیادی برای شما و فرد مورد نظر ایجاد میکند.

دایره افراد غیر نزدیک

افراد غیر نزدیک معمولا افرادی هستند که سرمایه زیادی دارند و دنبال کسی میگردند که روی کار آنها سرمایه گزاری کنند.پیدا کردن این افراد معمولا از طریق آشنایان و شبکه های مجازی انجام میشود.توجه کنید که این افراد به دنبال سود پول خود هستند و باید حتما آن ها را یا شریک کنید یا سود قابل قبولی به آنها برگردانید.

شرکت ها و موسسه ها

اگر از طریق افراد نتوانستید اقدام به جذب سرمایه اپلیکیشن کنید،باید به سراغ شرکت ها یا موسسه ها بروید.شرکت ها دو دسته تقسیم میشوند،شرکت های طراحی اپلیکیشن و شرکت های شتاب دهنده.در شرکت های طراحی اپلیکیشن شما میتوانید از طریق شراکت با آن ها،اقدام به طراحی اپلیکیشن کنید.به این صورت که کاره اجرای اپلیکیشن را انجام میدهند و 70 درصد هزینه های اجرا هم تقبل میکنند از این طریق هم اپلیکیشن خود را طراحی کرده اید و هم یک سرمایه گزار فنی دارید.جذب سرمایه اپلیکیشن

شرکت های شتاب دهنده استارت آپ یا Startup Accelerator وظیفه این را دارند که با ارائه تیم های فنی و سرمایه ای،پروژه های شما را جلو ببرند.این شرکت ها معمولا با سرمایه گزاری بر روی طرح توجیحی شما اقدام به سرمایه گزاری میکنند،و شما باید دقیقا آماری مثل ROI را به آنها ارائه دهید.بنابر این اگر فردی مبتدی هستید بهتر است با شرکت های طراحی اپلیکیشن همکاری کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شرکت نرم افزاری اپکار،میتواند در طراحی اپلیکیشن و جذب سرمایه اپلیکیشن کنار شما باشد.با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 🙂

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیاپلیکیشن موبایلتماس