چگونه برنامه نویس موبایل شوم؟+نقشه راه

برنامه نویس موبایل

چگونه برنامه نویس موبایل شوم؟ ممکن است این سوال بسیار پر کاربرد سوال شما نیز باشد در ادامه همراه ما باشید تا نکاتی درمورد شروع راه برنامه نویسی موبایل عرض کنیم.

قبل از شروع مسیر برنامه نویسی موبایل،باید ابتدا دلیل واضح و روشنی برای شروع مسیر برنامه نویسی در این حوزه داشته باشید.بر خلاف تصور اکثریت،که برنامه نویسی موبایل راحت است میتوان گفت با پیشرفت روز افزون دستگاه های موبایل هوشمند و گجت های هوشمند،تغییراتی اساسی در نحوه کد نویسی و اجرای اپلیکیشن های موبایل ایجاد شده است بنابر این اگر قصد دارید برنامه نویس موبایل شوید و از طریق مبتدی هستید بهتر است ابتدا دلیل واضح انتخاب این راه را برای خود مشخص کنید.

قدم اول – شناخت مسیر چه از نظر فنی چه از نظر درآمدی

با چه هدفی میخواهید وارد برنامه نویسی موبایل شوید؟ آیا از نظر فنی از آن خوشتان آمده است یا از نظر درآمدی (دلایل بسیار در انتخاب مسیر درست تاثیر گزار هستند).از نظر فنی باید بدانید که فریم ورک ها و زبان های کد نویسی موبایل کدام هستند. ( مثلا برای اندروید میتوانید از java یا node.js یا حتی کتابخانه های پایتون استفاده کنید) یا ابزار هارا باید بهتر بشناسید مثلا Android Studio و یا هر پلتفرم و ابزاری که در این مسیر کنار شما خواهد بود.پس بهتر است ابتدا به امر با ابزار ها،فریم ورک ها و زبان های این حوزه آشنا شوید و مدتی را به صورت آزمایشی در این حوزه کار کنید.

مورد دوم که بحث شیرین درآمد برنامه نویسی موبایل است،باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.میتوانیم بگوییم برنامه نویسی  که بتواند تمامی نیاز های کارفرمایان را برطرف سازد و یا توانایی طراحی اپلیکیشن های مختلف را داشته باشد درآمد بسیار بالایی نسبت به حوزه های دیگر برنامه نویسی دارد.دلیل اصلی آن هم این هست که تعداد گوشی های هوشمند (دستگاه های استفاده کننده اپلیکیشن، و کاربران این حوزه روز به روز بیشتر میشود بنابر این اتفاقات و ایده های مختلفی در آن ایجاد میشود.کد نویس موبایل

بعد از شناخت حدودی از مواردی که گفته شد میتوانید به قدم دوم بروید:

قدم دوم-جمع آوری منابع اموزش برنامه نویسی موبایل

بعد از اینکه ابزار ها و اطلاعات مورد نظر رو جمع آوری کردین (که با جستجوی چند ساعته در گوگل میتونید بدستش بیارید)نوبت جمع آوری اطلاعات و منابع آموزشی برای برنامه نویسی موبایل میباشد.یادتون باشه منابعی که به سادگی اما در عین حال کامل مباحثو به صورت پروژه محور توضیح میدن تاثیر بسزایی در روند آموزش و یادگیری شما دارد.پیشنهاد ما این هست که برای آموزش بهتر از سیستم هایی استفاده کنید که به صورت Interactive هستند یعنی به صورت پروژه محور و تعاملی به شما کدنویسی رو یاد میدن مثال هم میتونیم سایت مشهور W3SCHOOLS یا Sololearn رو بیان کنیم.یادتون نره که پروژه محور بودن جز اولویت های شما باید باشه چون حل مسئله فقط به شما کمک میکنه!

قدم سوم-زمان بندی و بودجه بندی آموزش و اجرا

بعد از پیدا کردن منابع مناسب،باید سراغ زمان بندی برید در قدم اول برای خود یک زمان بندی کنید (مثلا سه ماهه اندروید نویسی رو یاد بگیرم)و بعد بر اساس منابع و ابزار مورد نیاز روزانه تقسیم بندی آموزش و تمرین کنید.توجه کنید که : روزانه آموزش و تمرین! تفاوت برنامه نویس موفق به تمرین و آموزش روزانس اگر مداومت نداشته باشید مطمئنا نمیتونید برنامه نویس خوبی بشید و اکثرا به مرحله طراحی اپلیکیشن نمیرسید.

قدم های بالا قدم های عمومی برای یک برنامه نویس مبتدی موبایل هستش برخی از ابزار ها و منابع آموزشی رو براتون قرار میدیم که برای شروع مناسبه:

پیشنهاد میکنیم قبل از برنامه نویس شدن مطلب چگونه برنامه اندروید بسازیم؟ را هم مطالعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیاپلیکیشن موبایلتماس